Ми несемо відповідальність за виховання дітей (Сергій Терентьєв)

«Новий український стандарт освіти» говорить про важливість розвитку та інтеграції наскрізних вмінь у шкільні програми. Список взятий з всесвітнього  економічного форуму в Давосі. Ось як він виглядає:
1) Комплексне розв’язання проблем
2) Критичне мислення
3) Креативність 4) Управління людьми
5) Координація дій з іншими
6) Емоційний інтелект
7) Складання суджень і ухвалення рішень
8) Сервіс-орієнтування
9) Взаємодія, ведення перемовин
10) Когнітивна гнучкість.

 

 

 

Мало хто сперечатиметься з тим, що ці вміння потрібні сучасній людині і корисні вони не залежно від її теперішнього і майбутнього фаху. Здобуття цих навичок дітьми стане можливим лише тоді, коли ними володітимуть вчителі, бо ж не можливо навчити когось критично мислити, якщо ти не володієш цим мисленням.
Направду, це ж стосується і батьків. Ми несемо відповідальність за виховання дітей і тому маємо замислитись, і впроваджувати важливі вміння у сімейне життя. Перед тим, як допомогти дітям, маємо здобувати і інтегрувати ці наскрізні вміння у власне життя, роботу і викладання. Ресурсів (сайтів, курсів, книг), які допоможуть – багато, тому варто просто захотіти.

Я радий, що ми, у Фонд Сприяння Лідерству “Стандарт”, можемо допомагати дітям здобувати майже усі вміння зі списку. Проте, бачу і виклик перед командою. Нам необхідно переформатувати наші курси і починати проводити їх для батьків і вчителів.

Сергій Терентьєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *